Kanałowo, bez stresu i z mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem - Stalowa WolaJedna z najnowocześniejszych przychodni stomatologicznych Multident od przyszłego tygodnia będzie leczyć zęby kanałowo, pod mikroskopem, w koferdamie. Przychodnia zatrudniła specjalistę…

Multident stawia na nowoczesność czyli: z mikroskopem i w koferdamie

Kiedyś leczenie kanałowe bolało, a i zdarzało się, że ząb po nim się zepsuł, bo naprawiano go na wyczucie. Teraz takie leczenie nie boli i jest precyzyjne dzięki mikroskopowi i fachowcom, którzy znają się na rzeczy.

Większość z nas nie ma zielonego pojęcia z czego składa się ząb. Wiemy, że jest… ząb i ma korzenie. Wiemy też, że się psuje, a potem boli. Wiemy też, że gdy się psuje, trzeba szybko pędzić do dentysty, żeby nie było za późno. Czasem się zdarza, że ząb zepsuje się nam wewnątrz, a my nawet tego nie zauważymy. O tragicznym stanie dowiadujemy się już na fotelu u swojego stomatologa. W dzisiejszych czasach zęby usuwa się w ostateczności, bo dentyści w dobrych gabinetach potrafią czynić cuda.

Na hasło: trzeba będzie wyleczyć tego zęba kanałowo przechodzą nas ciarki. Dlaczego? Bo w mózgu od razu wyskakują nam informacje: już kiedyś ktoś robił mi kanałowo, bolało jak diabli, było to nieprzyjemne, a i jakieś kanały, które mój ząb ma, w końcu okazały się być nie do końca wypełnione. Ale to było dawno temu…

Dziś idziemy do fachowca. Gabinet w klinice Multident wygląda przyjaźnie. Mnóstwo sprzętu, fachowcy. Jest dobrze. Siadamy w fotelu i dowiadujemy się najważniejszego: nie musi boleć, nie będzie boleć. W zasadzie ta informacja wystarczy każdemu pacjentowi. Ale, ale… co z tym leczeniem kanałowym? Czy te moje kanały będą wypełnione porządnie? Nie tak jak kilka lat temu w gabinecie pana X? Jakie mamy gwarancje? Mikroskop może kupić sobie każdy, ale nie każdy potrafi taki sprzęt wykorzystać w pełni. Chodzi o wiedzę, doświadczenie zdobyte w renomowanych ośrodkach. Czy Multident mi to zapewni?

– Od poniedziałku będzie pracować u nas pani z Warszawy, zatrudniona obecnie w kilku renomowanych klinikach. Będzie specjalizować się w leczeniu kanałowym pod mikroskopem przy użyciu osłony z koferdamu (arkusz gumy używany w celu odizolowania zęba lub zębów podczas zabiegów dentystycznych, co sprawia, że leczony ząb odcięty jest od różnego rodzaju bakterii i wolny od zakażeń, co jest niemal kluczowe przy leczeniu kanałowym)- mówi lek. stomatolog Piotr Trafidło ze stalowowolskiej kliniki Multident.

Co to jest to leczenie kanałowe pod mikroskopem

Dla przeciętnego Kowalskiego terminy medyczne są nie tylko niezrozumiałe, ale i zupełnie zbędne. Kowalski udając się do specjalisty powierza mu swój cenny skarb- swoje zęby, które są jego wizytówką za każdym razem, gdy się uśmiecha. Kowalski chce, by ten skarb wyglądał pięknie i zdrowo. A gdy przytrafi się problem, by został zażegnany w sposób kompleksowy. Do swojego stomatologa trzeba mieć zaufanie. Gdy jednak Kowalski słyszy, że jego zębem zajmie się specjalista, fachowiec z dużym doświadczeniem i do tego będzie wykorzystywał najnowocześniejsze metody i sprzęt, czuje ulgę. Niektórzy jednak chcieliby wiedzieć co nieco więcej np. o leczeniu kanałowym, a to w XXI wieku powinno odbywać się z użyciem mikroskopu, bo tylko wówczas ma się pewność, że przyniesie odpowiednie rezultaty, a ząb posłuży nam jeszcze przez wiele długich lat.

Leczenie pod mikroskopem daje nam 100% pewność, że ząb jest „przeleczony” dobrze. Mało tego, dzięki tej metodzie ząb, który przez innych stomatologów mógłby wskazany być jako ząb do usunięcia, może być uratowany, a przecież o to w tym wszystkim chodzi, byśmy nie pozbywali się uzębienia, a leczyli je wszelkimi możliwymi sposobami. Nie wszyscy też zdają sobie sprawę z tego, że prawidłowo wypełniony kanał, dobrze zachowany korzeń to podstawa do protetyki, zdrowa i silna platforma np. dla korony, dlatego tak ważne jest profesjonalne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Do tego konieczny jest fachowiec, który będzie potrafił z tego sprzętu skorzystać w pełni.

W Multident można leczyć się kompleksowo

Bardzo często zdarza się, że stomatolog wysyła pacjenta do innego gabinetu, bo sam nie posiada odpowiedniego sprzętu i wiedzy, do jeszcze innego po zdjęcie RTG, do kolejnego po panoramiczne, a do specjalisty na konsultację. To wywołuje niepotrzebne stresy, a czasem sprawia, że pacjent się poddaje i po prostu przestaje leczyć.

– Chcemy, aby Multident było postrzegane jako taka bardzo nowoczesna placówka stomatologiczna, która zajmuje się każdym, nawet bardzo trudnym, skomplikowanym przypadkiem. Pacjent nie powinien być odsyłany do specjalistów, nie powinien szukać pomocy w innych miastach. Dlatego też zadbaliśmy, aby nasi pacjenci mieli kompleksową, najlepszą i profesjonalną opiekę- mówi lek. stomatolog Piotr Trafidło z Multident.

Informacjami o dobrych gabinetach ludzie dzielą się bardzo szybko, stąd stalowowolski Multident ma swoich stałych pacjentów z całego regionu. W gabinecie leczą się osoby z Sandomierza, Nowej Dęby, Rzeszowa.

– Chcemy mieć u nas wąskie grono specjalistów, którzy będą zajmować się danym działem stomatologii. Chodzi o to, by osoba specjalizująca się w danej dziedzinie zajmowała się konkretnym przypadkiem medycznym: implantolog- implantami, chirurg- ekstrakcją zębów, interwencjami chirurgicznymi, zabiegami chirurgicznymi i mikrochirurgicznymi, także tymi wykonywanymi w ramach przygotowania do zabiegów protetycznych i implantologicznych, resekcją wierzchołka korzeni itp., specjalista od leczenia kanałowego pod mikroskopem- zębami do leczenia kanałowego, inny stomatolog będzie zakładał plomby. Chodzi o leczenie jak najlepsze, specjalistyczne, kompleksowe- zapewnia lek. stomatolog Piotr Trafidło.

Gdy więc zdarzy nam się problem nie trzeba załamywać rąk. Wystarczy podjąć dobrą decyzje, bo nie sztuką jest „naprawić sobie” ząb kanałowo gdziekolwiek, by za rok go wyrwać i zrobić miejsce pod implant, lepiej zrobić to dobrze i kompleksowo i złożyć swój problem w ręce fachowców. Leczenie pod mikroskopem to przyszłość, która zawitała do Stalowej Woli. Dobrze, gdy mamy takie możliwości na miejscu. A my… właśnie takie mamy.